Проектування дерев’яних будинків

Безперечні переваги проживання в будинку, побудованому з дерева, одна з причин такої високої популярності замовлень на проектування таких будинків. Дерев’яні будинки відрізняються відмінними екологічними характеристиками, прекрасним і часто неповторним зовнішнім виглядом. А ще в таких будинках тепло взимку і прохолодно влітку. А ще такі будинки технологічні у будівництві. А ще Втім, про все по порядку.

Фото - проектирование деревянных домов

Основні технології будівництва дерев’яних будинків

За рівнем зменшення популярності в індивідуальному житловому будівництві розрізняють:

 1. Каркасно-модульні будинки.
 2. Будинки з профільованого брусу.
 3. Гібридні будинки.
 4. Будинки з клеєного брусу.
 5. Будинки з оциліндрованого брусу.
 6. Будинки з неоціліндрованного брусу.

Не вдаючись в переваги і недоліки кожної з перерахованих вище технологій, відзначимо, що проектування будинків з дерева виконується таким чином, щоб будь-яке з обраних проектних рішень було бездоганним щодо норм проектування, а побудований за розробленим проектом будинок (дача, котедж, лазня) відрізнявся б комфортом , зручністю і довговічністю.

Особливості проектування дерев’яних будинків

Будь-яка будівельна компанія згодом формує і регулярно поповнює своє портфоліо найбільш вдалих проектних рішень. Так і наша команда – ґрунтуючись на апробованих роками проектах, в подальшому вдосконалює методи і способи проектування в бік прискорення термінів, поліпшення технологічності конструкцій, що зводяться, підвищення рівня побутових зручностей в готовому будинку.

Проектування дерев’яних будинків включає в себе наступні етапи:

 1. Замовлення архітектурного проекту, в якому повинні бути враховані як побажання замовника, так і можливості ділянки під будівництво.
 2. Розрахунок просторових параметрів будинку з урахуванням неминучої деформації деревини в холодну і теплу пору року. На цій стадії виконується математичне моделювання умов роботи всіх конструкцій будівлі.
 3. Детальна розробка планувальних рішень всіх приміщень будинку.
 4. Авторський нагляд за будівництвом будинку і прокладкою всіх необхідних інженерних комунікацій.
 5. Контроль за дотриманням технології зовнішньої обробки готового будинку, якщо це потрібно за умовами проектування.

Деякі питання моніторингу будівництва дерев’яних будинків

Архітектор і дизайнер, які відповідають за проектування будинків з дерева, повинні постійно відслідковувати всі стадії будівництва, починаючи від облаштування фундаменту, і закінчуючи остаточним оформленням покрівлі.

Фото - проектирование деревянных домов

На жаль, часто буває так, що замовник самостійно виконує деякі підготовчі роботи: викопує котлован, заливає фундамент, бурить свердловину. І лише потім замовляє проект. У більшості випадків такий підхід містить грубі прорахунки, які не дозволяють виконати проектування дерев’яних будинків з належною якістю і добротністю.

Проектування будинків з дерева успішно тільки в тому випадку, коли цими питаннями займаються люди, які мають необхідний досвід і кваліфікацію. Саме тому в наш каталог проектів таких будинків постійно додаються проекти, що враховують самі передові технологічні рішення.

Різноманітне проектування дерев’яних будинків підвищує виробничу кваліфікацію і самих
проектувальників. Тому кожен вдалий проект – це радість не лише для господарів будинку, а й для авторів розробки, фахівців компанії «Рим-Лав».